Vuosi 2023

Vuoden pitkäkarvainen 
  1. King-Baronen’s Hanne om. Mika Pallari   24 p
  2. Saint Verna Hilarious Hector om. Kirsi Okker 19 p
  3. King-Baronen’s Elvira om. Mika Pallari   17 p

Katso kaikki tulokset

  1. King-Baronen’s Hanne om. Mika Pallari   24 p
  2. Saint Verna Hilarious Hector om. Kirsi Okker 19 p
  3. King-Baronen’s Elvira om. Mika Pallari   17 p
  4. Lumelaviin Dream Full Of Luck om. Mari-Susan Asunmaa  15 p
  5. Pyhän Pulivarin Polly om. Asta Juolahti-Ekola 12 p
  6. Kleinbaron’s Queens Gemstone om. Jonna & Timo Kivistö 10 p
  7. Axberna Yadore om. Sari Taipalus 8 p
  8. Caronina’s Big Paws om. Marketta Ahola & Nina Kallunki  6 p
  9. Navilotosh Ratibor om. Anni Heilimo  6 p
  10. Pärliste Really Preciouz Becca om.  Johanna Rekola  6 p
  11. Citykarhun Esther om. Minna Alatalo & Heli Määttä 4 p
  12. Citykarhun Flikka om. Karoliina Karasti 4 p
  13. Granrose Teddy’s J-Lo om. Malin Lindqvist 4 p
  14. Haikulan Friidu om. Virpi Salminen  4 p
  15. Mansikkapusun Millimetri om. Hanna Nieminen  4 p
  16. Mansikkapusun Pikku-Lotta om. Asta Juolahti-Ekola  4 p
  17. Saint Verna Hilarious Hyacinth om. Yasmin Viitamäki  4 p
  18. King-Baronen’s Camu om. Mika Pallari 3 p
  19. Citykarhun Gunnar om. Karoliina Karasti 2 p
  20. Mansikkapusun Wäärä Wiitonen om. Riitta Fredriksson  2 p
  21. Saint Verna Gorgeous Glory om. Veera Mäkinen 2 p
  22. Zaidabull’s Good Things Happen om. Anni Heilimo 2 p
  23. Ceasar Emperor om. Satu Tulla 1 p
Vuoden pitkäkarvainen veteraani
  1. King-Baronen’s Amanda om. Mika Pallari 15 p
Vuoden pitkäkarvainen pentu
  1. King-Baronen’s Isolde om. Heli & Juhani Kettunen 35 p
  2. Caronina’s Big Heart om. Nina Kallunki 30 p
  3. Tenderhill Saint’s Aragorn om. Satu Tulla 20 p

Katso kaikki tulokset

  1. King-Baronen’s Isolde om. Heli & Juhani Kettunen 35 p
  2. Caronina’s Big Heart om. Nina Kallunki 30 p
  3. Tenderhill Saint’s Aragorn om. Satu Tulla 20 p
  4. Caronina’s Big Balder om. Anne Saarimaa  15 p
  5. Caronina’s Big Paws om. Marketta Ahola & Nina Kallunki 15 p
  6. Caronina’s Big Devil om. Anu Kosonen 10 p
  7. Chopper Breaks Hearts om. Jaana Myötyri-Ulmanen & Iiro Ulmanen 10 p
  8. King-Baronen’s Kasper om. Mika Pallari 10 p
  9. Pyhän Pulivarin Polly om. Asta Juolahti-Ekola 10 p
  10. Ramsan Quite A Player om. Maaret Tapio 10 p
  11. Tenderhill Saint’s Arabel om. Satu Tulla   5 p
Vuoden lyhytkarvainen
  1. Blancolin Tuoppisankari om. Hanna-Kaisa Kesti 15 p
  2. Noëlle Du Grand Blettay om. Tanja Sillanpää 15 p
  3. Love Me Tender Then Dreams Become A Reality om. Paula Koskimies 11 p

Katso kaikki tulokset

  1. Blancolin Tuoppisankari om. Hanna-Kaisa Kesti 15 p
  2. Noëlle Du Grand Blettay om. Tanja Sillanpää 15 p
  3. Love Me Tender Then Dreams Become A Reality om. Paula Koskimies 11 p
  4. Dasha Alsani Giants om. Malin Lindqvist 8 p
  5. Jii-Teen Koivulan Tango om. Anne Haapakoski 8 p
  6. Jii-Teen Koivulan Rumba om. Anne Haapakoski & XXX 6 p
  7. Kleinbaron’s Quite A Starlight om. Kaisa Tahkio  4 p
  8. Saint Verna Gorgeous Gaya om. Katariina Vahvelainen  4 p
  9. Supermassun Stella Polaris om. Anne Haapakoski  4 p
  10. Citykarhun Gira om. Heli Määttä  2 p
  11. Dein Hard’s Ever So Cute om. Suvi Hovisalmi  2 p
  12. Est Kalvana Successful Star Selly om. Heidi Haaja 2 p
  13. Jii-Teen Luciana om. Anne Haapakoski 2 p
  14. Jii-Teen Lennox om. Raisa Kulmala 2 p
  15. Saint Verna Elegant Erin om. Yasmin Viitamäki 2 p
  16. Jii-Teen Ruth Ristalli om. Raisa Kulmala & Anne Haapakoski 1 p
Vuoden lyhytkarvainen veteraani
  1. Noëlle Du Grand Blettay om. Tanja Sillanpää 15 p
Vuoden lyhytkarvainen pentu
  1. Desert Rose Alsani Giants om. Johanna Rekola 40 p
  2. King-Baronen’s Jadore om. Katariina Vahvelainen 30 p
  3. Golden Galaxy Alsani Giants om. Reijo Salonen 20 p
  4. Pajumäe Snowflake om. Satu Tulla  20 p

Katso kaikki tulokset

  1. Desert Rose Alsani Giants om. Johanna Rekola 40 p
  2. King-Baronen’s Jadore om. Katariina Vahvelainen 30 p
  3. Golden Galaxy Alsani Giants om. Reijo Salonen 20 p
  4. Pajumäe Snowflake om. Satu Tulla  20 p
  5. Est Kalvana Successful Star Selly om. Heidi Haaja 10 p
  6. Love Me Tender Then Dreams Become A Reality om. Paula Koskimies 10 p
Vuoden jalostuskoira
  1. King-Baronen’s Anton om. Suvi Hovisalmi 49 p
  2. Amiras Platium Troya om. Heli Määttä 44 p
  3. Citykarhun Diamont om. Marjo Haataja 44 p

Katso kaikki tulokset

  1. King-Baronen’s Anton om. Suvi Hovisalmi 49 p
  2. Amiras Platium Troya om. Heli Määttä 44 p
  3. Citykarhun Diamont om. Marjo Haataja 44 p
  4. Kleinbaron’s Midnight Stardust om. Kaisa Tahkio  35 p
  5. Goblinchild Cha’tima om. Annika Uusi-Rantala 29 p
  6. Vainglory Verde Darko Daisijs om. Nina Viilos-Kontinen& Jonne Kontinen 29 p
  7. King-Baronen’s Zappa om. Kirsi Okker 28 p
  8. Saint Verna Fabulous Fauna om. Katariina Vahvelainen 28 p
  9. Jii-Teen Geneve om. Anne Haapakoski  27 p
  10. Jii-Teen Rekku om. Risto Lahti  27 p
  11. Mansikkapusun Halloween Queen om. Marja Haapalahti 18 p
  12. Mama’s Bear Absolute Aurora om. Virpi Salminen 13 p
  13. Supermassun Stella Polaris om. Anne Haapakoski 13 p
  14. King-Baronen’s Amulette Rose om. Mika Pallari 10 p
  15. Belicher Absolute Victory om. Merja Saarivuori 9 p
  16. Mansikkapusun Lumilinko om. Miia Kolehmainen 9 p
  17. Backmeadow’s Dione om. Anne Haapakoski 8 p
  18. Barrygårdin Cassu om. Anne Haapakoski 8 p
  19. King-Baronen’s Ercole om. Krista Virenius 7 p
  20. Mansikkapusun New Years Eve om. Asta Juolahti-Ekola  7 p
  21. Saint Baronas Aloha Nui Loa om. Malin Lindqvist 6 p
  22. Alpine Dream George om. Anni Heilimo 5 p
  23. Camaro Alsani Giants om. Heli Määttä & Anne Sorjonen 5 p
  24. Kalnu Sniegs Lord Loid om. Anne Haapakoski 5 p
  25. King-Baronen’s Amanda om. Mika Pallari  2 p
  26. Mansikkapusun Millimetri om. Hanna Nieminen 2 p
  27. Alpine Dream Edith om. Maija Montonen 1 p
  28. Camillo Vom Langwiesental om. Tanja Sillanpää 1 p
  29. Caronina’s Afrodite om. Nina Kallunki 1 p
  30. King-Baronen’s Rules The World om. Mika Pallari 1 p
  31. Para Bull Nää On Ilmasenviinan Bileet om. Malin Lindqvist 1 p
  32. St Zamba’s One And Only om. Jonna & Timo Kivistö 1 p
  33. Supermassun Lily-Of-The-Valley om. Helvi Nykänen 1 p
Vuoden kasvattaja
  1. Citykarhun, Heli ja Kosti Määttä 46p
  2. Saint Verna, Katariina Vahvelainen 46 p
  3. Jii-Teen, Anne Haapakoski 36 p
  4. Kleinbaron’s, Jonna & Timo Kivistö 36 p

Katso kaikki tulokset

  1. Citykarhun, Heli ja Kosti Määttä 46p
  2. Saint Verna, Katariina Vahvelainen 46 p
  3. Jii-Teen, Anne Haapakoski 36 p
  4. Kleinbaron’s, Jonna & Timo Kivistö 36 p
  5. Jarabindan, Annika Uusi-Rantala 29 p
  6. King-Baronen’s, Mika Pallari 22p
  7. Mansikkapusun, Asta Juolahti-Ekola 16 p
  8. Haikulan, Virpi Salminen 13 p
  9. Granrose Teddy’s, Beatrice Grandell & Malin Lindqvist 3 p
  10. Pyhän Pulivarin, Hanna Nieminen 2 p
  11. Blancolin, Maija Montonen 1 p
  12. Caronina’s , Nina Kallunki 1 p
  13. Supermassun, Helvi Nykänen 1 p